Vilniuje automobilių sąvartyne kilęs gaisras užgesintas, pareigūnai lieka budėti

gaisrassavartyneVilniuje „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) nuomojamoje teritorijoje trečiadienį kilęs didelis gaisras automobilių sąvartyne ketvirtadienio rytą buvo užgesintas, čia dar kurį laiką budės ugniagesiai.

Kaip BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Donatas Gurevičius, gaisras sostinės Panerių gatvėje likviduotas 5 val. 32 minutės.

„Jokių degimo šaltinio požymių nėra, dūmų šaltinių nėra, toliau vyksta darbai“, – BNS sakė PAGD atstovas. 

Anot jo, apie 1,3 tūkst. kv. metrų teritorijoje kilusį gaisrą gesino apie 60 pareigūnų, jis trečiadienio vakarą, 22.22 val. buvo lokalizuotas. Per įvykį žmonės nenukentėjo.

PAGD atstovas taip pat informavo, kad gaisravietėje toliau budint pareigūnams, dalis Panerių gatvės lieka uždaryta.

„Gera žinia, kad pavyko išvengti aukų, traumuotų nebuvo. Šalia esančioje aikštelėje, kuri priklauso ESO , buvę didelės galios transformatoriai su alyva taip pat buvo apsaugoti, nes būtų kilusi grėsmė“, – sakė D. Gurevičius.

Automobilių sąvartynas, kuriame kilo gaisras, priklauso bendrovei „Ruvis“. Įmonės pagrindinė veikla yra juodojo ir spalvotojo metalo laužo supirkimas, apdirbimas ir eksportas.

Anot PAGD atstovo, įmonė taip pat prisidėjo likviduojant gaisrą, ji paskolino du metalo keltuvus, kurie buvo naudojami vartant ir atskiriant dalį metalo laužo. Dar vieną keltuvą suteikė „Lietuvos geležinkeliai“ atstovai.

Galimą gaisro priežastį dar nustatinėja ekspertai.

Vilniaus savivaldybė po kilusio gaisro išplatino rekomendacijas į taršos poveikio zoną patenkančias mokyklas ugdymą organizuoti nuotoliu, taip pat rekomenduota nevesti vaikų į šioje zonoje esančius darželius. Į 1-2 kilometrų poveikio zoną patenka per 90 sostinės švietimo ir ugdymo įstaigų.

Tuo metu Aplinkos apsaugos departamentas informavo, kad dėl gaisro padidėjusi tarša ketvirtadienį sumažėjo iki „saugaus lygio“

Pasak departamento, trečiadienį atlikus oro kokybės tyrimus kietųjų dalelių koncentracija viršijo normas ir svyravo nuo 131-694 µg/m³, o paros KD10 koncentracija siekė 81 µg/m³, taip viršydama ribinę 50 µg/m³ vertę.

„Kovo 28 d. 1 val. KD10 koncentracija Savanorių pr. oro kokybės tyrimų stotyje dar buvo lygi 297 µg/m³, o 2-4 val. nakties kietųjų dalelių koncentracija jau sumažėjo iki saugaus lygio ir siekė tik 8-40 µg/m³“, – nurodė AAD.

Agentūros specialistai taip pat paėmė nuotekų ir gesinimo vandens ėminius.

BNS nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode