Abiturientai laikys valstybinį informacinių technologijų brandos egzaminą

klasesAbiturientai trečiadienį laikys valstybinį informacinių technologijų brandos egzaminą.

Jį pasirinko 2457 kandidatai, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.

Egzaminą sudarys programavimas (50 proc.), skaitinės informacijos apdorojimas skaičiuokle (20 proc.), tekstinių dokumentų maketavimas (20 proc.) bei saugus ir teisėtas informacijos ir interneto naudojimas (10 proc.). 

Kandidatai praktines užduotis atliks elektroninėje egzamino užduoties atlikimo sistemoje. Prisijungimo prie elektroninės egzamino užduoties atlikimo sistemos duomenis kartu su užduoties sąsiuviniu jie gaus prieš prasidedant egzaminui. 

Programavimo užduotis bus galima atlikti viena iš trijų programavimo kalbų: „Python“, „Pascal“ ir C++. 

Užbaigę praktines užduotis, kandidatai atliktų užduočių failus privalės įkelti į užduočių įkėlimo sistemą.

Kandidatų praktinių užduočių darbai vykdytojų papildomai bus išsaugomi USB laikmenose. 

Ruošiantis informacinių technologijų egzaminui, jo vykdytojai ne vėliau kaip prieš 12 valandų iki egzamino pradžios kartu su informacinių technologijų specialistu privalėjo patikrinti paruoštus kompiuterius, ar įdiegta visa reikalinga programinė įranga tinkamai sukonfigūruota ir išbandytas jos veikimas. 

Dingus interneto ryšiui, egzamino laikas turėtų būti stabdomas ir pratęsiamas tiek laiko, kiek sugaišta, įkeliant atsargines užduotis į kiekvieno kandidato kompiuterį. 

Praėjusiais metais valstybinį informacinių technologijų brandos egzaminą išlaikė 90,6 proc. kandidatų.  

Švietimo agentūros duomenimis, brandos egzaminus šiemet iš viso laiko 27,6 tūkst. bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinių mokyklų baigiamųjų klasių moksleivių.

Kad gautų brandos atestatą, abiturientai turi išlaikyti du egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros bei dar vieno pasirinkto dalyko brandos egzaminą arba atlikti brandos darbą.

Iš viso kandidatai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip septynis brandos egzaminus.

Pagrindinės egzaminų sesijos rezultatus planuojama paskelbti iki liepos 12 dienos.

BNS nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode