Planuojantiems diegti atsinaujinančių energijos išteklių sprendimus besivystančiose šalyse – liko trys savaitės

savaitesIki liepos 1 d. Lietuvos verslo įmonės kviečiamos teikti paraiškas įgyvendinti klimato kaitos švelninimo projektus besivystančiose šalyse, diegiant atsinaujinančius energijos išteklius ir perduodant gerąją Lietuvos patirtį. Dvišaliams vystomojo bendradarbiavimo projektams šiuo kvietimu numatyta 2 mln. eurų suma iš Klimato kaitos programos lėšų. Maksimali paramos suma vieno projekto įgyvendinimui gali siekti iki 500 tūkst. eurų.

„Dvišaliai vystomojo bendradarbiavimo projektai, susiję su atsinaujinančios energijos technologijų diegimu, yra viena iš sričių, kuriose Lietuva rodo pavyzdį, kaip sušvelninti klimato pokyčių padarinius ir paskatinti naudoti mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančias technologijas. Tai puiki galimybė Lietuvos įmonėms perduoti savo technologijas, patirtį, atrasti naujas rinkas, prisidėti prie klimato kaitos švelninimo tikslų, taip pat didinti Lietuvos matomumą. Kaip ir pernai, šiemet Lietuvos įmonės gali padėti ir karo purtomai Ukrainai“, – sako aplinkos viceministras Kęstutis Šetkus.

Pasak Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) Aplinkosaugos departamento direktoriaus Artūro Pužo, APVA informacinėje sistemoje matyti, kad jau keletas įmonių yra pradėjusios dokumentų teikimo procesą – tad svarbiausia nesustoti ir pateikti paraiškas laiku. O įmones, dar tik planuojančias pasinaudoti šiame kvietime numatyta parama, raginame suskubti, nes laiko tikrai nebėra daug.

Projektai turi būti įgyvendinti ES Rytų partnerystės valstybėse, pasirašiusiose ES asociacijos sutartis: Moldovoje, Sakartvele, Ukrainoje. Taip pat Armėnijoje, pasirašiusioje ES ir Armėnijos visapusiškos ir tvirtesnės partnerystės susitarimą bei Uzbekistane. Galutiniai naudos gavėjai šiose šalyse – juridiniai asmenys, išskyrus užsiimančius ūkine – komercine veikla.

Finansavimas bus teikiamas projektams, padedantiems mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekį ir diegiantiems atsinaujinančius energijos išteklius (saulės elektrines, vėjo elektrines elektros gamybai, saulės kolektorius karštam vandeniui ruošti, biokuro katilus, šilumos siurblius) aukščiau nurodytose valstybėse, siekiant mažinti jų priklausomybę nuo iškastinio kuro.

Paraiškas gali teikti Lietuvoje registruoti juridiniai asmenys, vykdantys veiklą toje srityje, kurioje planuoja perduoti gerąją patirtį. Pareiškėjas negali būti bankrutavęs, bankrutuojantis, likviduojamas ir (arba) restruktūrizuojamas, turėti mokestinės nepriemokos valstybės ir (arba) savivaldybės biudžetui arba kitiems valstybės fondams.

Projekto vykdytojai privalės bent 50 proc. finansiškai prisidėti prie projekto įgyvendinimo bei viešinti informaciją apie įgyvendintą projektą – organizuoti projekto pristatymo renginį Lietuvoje. Taip pat, projekto vykdytojas privalo turėti partnerį (organizaciją, įmonę ar instituciją) besivystančioje šalyje. Projektus įgyvendinti reikės ne vėliau kaip per 24 mėn. nuo projekto pradžios.

Paraiškos priimamos iki 2024 m. liepos 1 d., 12:00 APVIS aplinkoje.  

 

Aplinkos ministerijos nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode