Puikus laisvalaikis su įdomiais stalo žaidimais

kauliukasStalo žaidimas laisvalaikiu skamba neblogai, tiesa? Jeigu esate žaidimų mėgėjai, stalo žaidimai neabejotinai bus ta priemonė, su kuria įgysite daug puikių idėjų, kaip gerai praleisti laisvalaikį dviese ar šaunioje kompanijoje. Vienintelis stalo žaidimų minusas nebent tas, kad jų šiaip jau nepažaisi vienas su savimi, tačiau bendrystei su kitais – tai puikus pasirinkimas.

Aktyvus laisvalaikis su vaikais: patarimai tėvams

seimaLaikas, praleistas su vaiku, yra ypatingai svarbus ir naudingas jo vystymuisi ir gerovei. Bendros tėvų ir vaikų veiklos padeda kurti pasitikėjimu grįstus santykius, o galimybių praleisti aktyvų laisvalaikį drauge yra išties daug – nuo sporto ir aktyvių pramogų lauke iki žygių pėsčiomis, dviračiais ar paspirtukais. Tiesa, kad ir kaip smagiai skambėtų išvykos laukan su pačiais brangiausiais, svarbu iš anksto pasirūpinti ne tik žaislais ar įranga žaidimams, bet ir saugumo priemonėmis.

3 populiarios gamtos mylėtojų atostogų kryptys

atostogosAktyvios, pažintinės kelionės į užsienį leidžia ne tik išbandyti fizinį pasiruošimą, bet ir skatina sukurti glaudesnį ryšį su gamta. Žinoma, geriausia rasti pusiausvyrą tarp poilsio ir aktyvių veiklų atostogų metu. Tokiu atveju grįšite kupini įspūdžių, tačiau ir pailsėję. Tad šiame straipsnyje pasidalinsime 3 kone populiariausiomis atostogų kryptimis, kurios leis tiek atsipalaiduoti, tiek aktyviai gėrėtis nuostabiais kraštovaizdžiais.

Piligriminė kelionė į Maltą su br. Astijumi

maltasukungiuKelionių besotė. Kodėl Marijos skulptūra Maltoje verkė kraujo ašaromis ir mokslininkai nerado priežasties ir įrodymų, kad įsikišo žmogus? Kaip galėjo bomba, nukritusi tiesiai į Maltos bažnyčią, nesprogti ir nesužeisti nė vieno iš 300 žmonių, dalyvavusių šv. Mišiose?  Ar žinojote, kad žodis „ačiū“ kilęs nuo žodžio „atjaučiu“? Ir kodėl Maltoje daug „nėščių“ balkonų?

Ko reikia gerai iškylai gamtoje?

kepsnineKiekvienas iš mūsų, pavargęs nuo kasdieninių rūpesčių, trokšta atsikratyti streso ir atsigauti gamtoje. Tam, kad laikas iškylaujant būtų ne tik atpalaiduojantis, bet ir praturtintas malonumais, būtina pasirūpinti tam tikrais dalykais. Vieni iš tokių yra pavėsinės, kamado kepsninės ir batutai, kurie leis sukurti puikų poilsį tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Pirmų pasimatymų taisyklės: ko nepamiršti?

pasimatymaiDažnam pirmi pasimatymai kelia didelį jaudulį. Norisi save parodyti kuo geriau, tačiau taip pat tikimasi atgalinio ryšio iš ir partnerio. Normalu, kad atsipalaiduoti pirmųjų susitikimų metu yra sunku. Tačiau tai - būtina, kadangi tai leis tinkamai perteikti save, galbūt net geriau pažinti kitą žmogų.

Originalūs komandos formavimo žaidimai formuojantys sėkmingą komandą

renginiuorgDaugybę įspūdingų komandos formavimo renginių įgyvendinęs Saulius Gintautas jau 8-neri metai yra įkūręs sėkmingą renginių organizavimo įmonę „OZI“. Kartu su komandos nariais Saulius organizuoja įvarius komandos formavimo renginius ir kitus užsiėmimus tiek kelis šimtus ar net kelis tūkstančius darbuotojų turinčioms įmonėms. Begalinė aistra ir meilė darbui skatina nuolat tobulėti ir stengtis stebinti klientus ir formuoti kuo daugiau sėkmingų ir tvirtų komandų.

90-aisiais Lietuvoje sukėlusi repo bei šokių muzikos bumą grupė „Pompa“ šiemet išleis riboto tiražo kolekcinę vinilinę plokštelę „Mallonu Deluxe“

pompaMuzikinė 90-ųjų legenda – skandalingoji grupė „Pompa“ – paskelbė, kad gruodžio 10 dieną ribotu tiražu išleis rinktinį albumą „Mallonu Deluxe“, kuriame skambės daugelis geriausių jos dainų ir tik koncertuose naudota kompozicija „Prieš blogį“. Kiekvienas šio kolekcinio leidinio egzempliorius turės savo unikalų numerį, o garsiausi lietuviško repo pradininkų įrašai bus užfiksuoti žalios spalvos vinilinėje plokštelėje.

„Gyvūnai laukia lankytojų“: po rekonstrukcijos atidaromas Lietuvos zoologijos sodas Kaune

zooLapkričio 13 d. po kiek daugiau nei dvejus metus trukusios renovacijos visuomenei atveriamas Lietuvos zoologijos sodas Kaune.

Šia proga visą savaitę jame vyks filmų seansai, knygų pristatymai, edukacijos, teatriniai užsiėmimai, koncertas.

Atidarymo šventėje lankytojai pirmą kartą galės pamatyti ir naujus į zoologijos sodą atkeliavusius gyvūnus.

Efektyvesnis būdas išmokti skaityti

skaitymasMokėjimas skaityti yra vienas esminių žmogaus gebėjimų. Šis įgūdis atveria kelius į pažinimą, asmeninį augimą ir yra pagrindas kitiems gebėjimams vystyti. Mes skaitome kasdien: ieškodami konkretaus pastato skaitome gatvių pavadinimus, atkreipiame dėmesį į parduotuvių vitrinų tekstus, skelbiančius apie nuolaidą mūsų mėgstamai prekei. Skaitydami gauname mums reikalingos informacijos, o remdamiesi ja galime priimti sprendimus ir planuoti veiksmus.

Patarimai, kaip kūrybą paversti pajamų šaltiniu

kurybVisi kūrėjai, ar jie būtų patyrę profesionalai, ar pradedantys mėgėjai, gali savo kūrybiškumą paversti papildomu, o gal net pagrindiniu pajamų šaltiniu, įsitikinę ekspertai. Komunikacijos ir rinkodaros specialistai, vadybininkai bei sėkmingi menininkaipateikė 5 praktinius patarimus, ko turėtų nepamiršti pirmuosius žingsnius žengiantys kūrėjai, bei į ką vertėtų atkreipti dėmesį jau įgudusiems ir pripažintiems menininkams. 

Patogios ir stilingos turistinės kuprinės

kuprinesRuošiatės į žygį gamtoje ir ieškote patogios kuprinės, į kurią būtų galima susidėti visus būtiniausius daiktus? Nuo šiol jūsų žygiai bus lengvi ir patogūs, nes galėsite nešiotis viską kartu su savimi neapsikraudami per dideliu svoriu. Specialiai žygiams sukurtos turistinės kuprinės bus nuolatinis jūsų palydovas, be kurio niekur negalėtumėte keliauti. 

Skaitykite toliau ir sužinokite apie platų turistinių kuprinių asortimentą bei išsirinkite iš jo sau palankiomis kainomis.

Joyce Carol Oates romano ,,Blondinė'' ištrauka

ramute1Joyce Carol Oates ,,Blondinė‘‘ buvo išspausdinta 2000 metais. Joyce Carol Oates įsuka mus į kino žvaigždės Merilin Monro likimo verpetą, į Holivudo veidrodžių, smogo bei šėšėlių pasaulį. Tame pasaulyje moterų kūnai yra tik prekės. Savo ambicingiausiame romane Oates meistriškai nukreipia Monro vidinį balsą į skaitytojo sielos gelmes. Oates reikalauja kino žvaigždės pripažinimo, gailesčio bei pagarbos. Oates pirmą kartą kilo mintis parašyti knygą, kai ji pamatė švytinčią Normą Džyn Beiker, dar neatrodančią taip kaip Merilin Monro, laimėjusią grožio konkursą Kalifornijoje 1941 metais, su dirbtinių gėlių karūna ant rudų garbanotų plaukų.

Vertėja Ramutė Čepauskaitė

JOYCE CAROL OATES

Kokias mokymosi veiklas rinktis su vaikais?

Įvairios mokymosi veiklos yra ypatingai svarbios vaikų augimui, todėl verta suplanuoti tai, ką galite daryti kartu. Čia rasite daugybę idėjų, kurios padės išsirinkti naują šeimos hobį!

Ką su vaikais veikti lauke?

Ar norite daugiau laiko praleisti su savo vaikais, tačiau kartais neužtenka idėjų? Tada peržiūrėkite šį gidą ir sužinokite, kokios veiklos bus itin linksmos ir taip pat padės išmokti kažką naujo!

Visų pirma, grynas oras bus naudingas tiek jums, tiek vaikams, todėl verta rinktis veiklas lauke, jeigu tik oras yra pakankamai geras. Taigi, ką verta pasirinkti?

Kaip geriausia pailsėti dviese?

Pašėlęs gyvenimo ritmas, alinantis darbas, socialiniai išmėginimai tiek fiziškai, tiek dvasiškai labai išsekina. Ypač tai jaučiasi gyvenant poroje, kai abu sutuoktiniai ar partneriai vakare grįžta namo po darbo. Tada gali prasidėti ir beprasmiai barniai, ir nekalbadieniai. O tai reiškia, jog porai gyvybiškai reikalingas nors trumpalaikis poilsis.

Kokios būna laisvalaikio praleidimo dviese formos?

Tapyba pagal skaičius suaugusiems

Leiskite savo vidiniam vaikui išsilaisvinti ir imkitės kūrybinės veiklos. Jūs niekada nesate per senas pradėti! – frazė, kuri kuo puikiausiai atitinka tapybos pagal skaičius užsiėmimą.

Tapyba pagal skaičius suaugusiems – veikla, kuri skatina mąstymo bei smegenų aktyvumą, išlaiko protą aktyviu, ypač, kai pradedama nuobodžiauti. Tai padeda pagerinti koordinaciją, lavina atminties įgūdžius ir paaštrina mintis, stengiantis vizualizuoti ir įgyvendinti tapybos koncepcijas.

Ką dovanoti moteriai gimtadienio proga?

moteriaiMoteris yra ypatingas Dievo kūrinys, kuris vaidina svarbų vaidmenį kiekvieno žmogaus gyvenime nuo pat jo gimimo. Ji yra ta, kuri maitina kūdikį po gimdymo, augina jį su švelnia meile ir rūpesčiu, vadovauja broliui ir seseriai kaip atramos sistema, suteikia atsakomybės jausmą bet kuriam tėčiui, tampa žmogaus gyvenimo draugu ar palydovu. 

Maudymosi kostiumėliai – į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis svarbiausią vasaros drabužį?

maudymosikostiumeliaiMaudymosi kostiumėliai yra neatsiejama kiekvienos vasaros dalis, tačiau jų pasirinkimas kartais gali atrodyti tikrai nelengva užduotis, reikalaujanti daug laiko ir energijos. Visgi, susiaurinę keletą esminių savybių ir vadovaudamiesi šiais naudingais patarimais, neturėsite problemų surasti tobulą tankinio ar bikinio tipo maudymosi kostiumėlį, kad pasiruoštumėte smagiai praleisti laiką saulėje.

Socialiniai tinklai – jaunimo kelrodis ar klystkelis?

kelrodisSocialiniai tinklai – tarsi ratas, kuriame vienu metu sukasi ir itin operatyvi bei naudinga informacija, ir dezinformacijos sūkuriai, tačiau esama priemonių juos atpažinti išvengiant rimtesnių informacinių grėsmių ir jų padarinių. Tam reikalingi kritinio mąstymo bei medijų ir informacinio raštingumo įgūdžiai, ypač tai aktualu jaunam ar pradedančiajam socialinių tinklų vartotojui.

Kokia kuprinė geriausiai tinka keliaujant lėktuvu?

Keliauti į užsienį tik su kuprine iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti gana sudėtingai. Tačiau žmonės, kurie tai daro dažnai, sutiks: šis keliavimo būdas teikia savito žavesio. Kelionėse be lagamino visuomet savo daiktus turite po ranka ir niekada nereikia baimintis, jog bagažas netikėtai dings oro uoste. Be to, tai itin patogu jungiamųjų skrydžių metu, kuomet perbėgti iš vieno lėktuvo į kitą tenka paskubomis. Visgi išsirinkti tobulą kelioninę kuprinę, kuri būtų ne tik stilinga, patogi, talpi, bet ir atitiktų oro linijų standartus, gali būti sudėtinga. Kokį audinį, dydį, dizainą pasirinkti? Apie viską – šiame straipsnyje.

Pasaulis: džiugina, stebina, priverčia suklusti

Kiekvienas iš mūsų esame pasaulio dalis. Taigi, tam, tikra prasme būtų galima sakyti, kad mes įtakojame pasaulį nuo mūsų atliekamų veiksmų ir poelgių, nemaža dalimi priklausys, koks šis pasaulis ir bus. Tačiau taip pat svarbu pabrėžti, kad kiekvienam iš mūsų pasaulis taip pat sukelia ir daug įvairių jausmų; nuo nuostabos iki džiugesio ar net privertimo suklusti. Ir tikrai – pasaulis ypač įspūdingas, tuo netruksite įsitikinti, susipažinę su šiais faktais.

Kofeino ypatumai: kiek jo turi populiariausi kavos tipai?

Įvairių tipų kava bent kartą per dieną atsiduria ant daugybės žmonių stalo. Vieni šia mėgaujasi prie gardžių pusryčių, kiti – deserto metu, o kai kuriems tai vienintelis gėrimas, padedantis išlaikyti produktyvumą. Visgi, nemaža dalis žmonių nepermąsto to, kaip kofeinas veikia organizmą, taipogi nesvarsto, ar neperžengia rekomenduojamos kavos dozės. Vertėtų atminti, kad skirtingi šio gėrimo tipai pasižymi nevienoda maistine verte. Visgi, populiariausiu variantu vis dar išlieka aukštos kokybės malta kava. Taipogi, tarp mėgstamiausių šio gėrimo tipų galima rasti ir cappuccino, latte, flat white variantus. Bionaturalis ekologiška kava yra idealus pasirinkimas tiems, kurie nori tik aukščiausios rūšies produktų. Bet kokiu atveju, sugrįžkime prie kofeino ypatumų – kiek jo turi populiariausi šio gėrimo tipai?

Jūratės Norvaišienės poezija, 2022 m.

Į rusų motinas kreipiuos

 

Aš Motina esu, o ne karė.
Aš moteris gyvybę žemėn siųsti.
Todėl suprasti negaliu ir negaliu žiūrėt,
Kaip tie jauni kareiviai žūsta.

 

 

Ar jie suprato, kur bus siunčiami?
Kad tankų vikšrais traiškys taiką?
Ar žino motinos, kokiam vaikai kely
Ir kam beprasmio kraujo reikia?..

 

 

Ar gimdė juos, linkėdamos žudyt?
Nukreipt ginklus į tokį patį vaiką?
Ar nemiegojo tam, kad naktimis
Kažkam jų sūnūs sustabdytų laiką?

5 Maudymosi kostiumėlių tendencijos 2022 metų vasarai

Lietuvoje vasara prabėga it viena diena, todėl jai ruoštis reikia iš anksto. Vienas svarbiausių vasaros aspektų yra maudymosi kostiumėliai. 2022 metais paplūdimius papuoš spalvos, nerti kostiumėlių modeliai ir kitos karštos tendencijos. Šiame straipsnyje apžvelgsime populiariausius 2022 metų vasaros maudymosi kostiumėlių stilius ir patarsime, kaip išsirinkti kostiumėlį pagal jūsų kūno tipą.

Lošimų evoliucija: nuo kauliukų senovės Egipte iki kazino telefone |4 dalis|

 

Pirmuose dviejuose straipsniuose pristatėme žaidimų istorijos pradžią, Keno, Loto, Bingo žaidimų gimimą, kortų žaidimų užuomazgas bei išpopuliarėjimą. Pasakojimą pratęsėme pasakodami apie pirmųjų kazino atsiradimą bei jų evoliuciją ir lošimo automatų fenomeną. Toliau tęsiame pasakojimą apie lošimų revoliuciją ir žaidimų persikėlimą į virtualią erdvę.

„Tele2“ pasiūlymas televizijai „Go3“: 1 mėn. nemokamų filmų, serialų ir kitų pramogų be įsipareigojimų

Visos šeimos laisvalaikiui skirtą televiziją „Go3“ šiuo metu išbandyti galima visiškai nemokamai. „Tele2“ parengė išskirtinį pasiūlymą, kurio metu net 1 mėn. atrinktus populiariausius lietuviškus bei užsienio kino filmus, serialus, laidas, animaciją bei sporto transliacijas galėsite žiūrėti be papildomų mokesčių, būtent jums patogiu metu ir būdu.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode