Vilniuje – pirmasis Konstantinopolio stačiatikių dvasininkų ir pasauliečių susirinkimas

staciatikiaiKonstantinopolio patriarchatui pavaldūs stačiatikiai šeštadienį Vilniuje rengia pirmąjį dvasininkų ir pasauliečių susirinkimą – Lietuvos egzarchato asamblėją.

Renginys vyks Švč.Trejybės (Trinapolio) bažnyčioje. Čia dalyvaus visi egzarchato dvasininkai ir po vieną kiekvienos parapijos išrinktą pasaulietį delegatą. Kaip klausytojai galės dalyvauti visi iš anksto užsiregistravusieji tikintieji, svečiai.

Neseniai įkurto egzarchato asamblėja bus šaukiama kartą per metus, jos dalyviai renka tarybą, auditorių, tvirtina metinės veiklos ir finansines ataskaitas, numato pagrindines religinės bendrijos veiklos kryptis ateinantiems metams.

Per asamblėją šeštadienį taip pat bus aptartas planas Vilniuje statyti pirmąją Konstantinopolio patriarchato maldos namus.

Asamblėja prasidės nuo pamaldų, vėliau vyks konferencija, koncertas ir darbiniai posėdžiai.

Konstantinopolio patriachato egzarchatas Lietuvoje oficialiai įsisteigė šiemet vasarį. Tai leido iš valstybės kiek vėliau tą patį mėnesį gauti beveik 80 tūkst. eurų paramos.

Pati bendruomenė pradėjo kurtis pernai kovą po Konstantinopolio patriarcho Baltramiejaus I-ojo vizito į Lietuvą.

Naujos stačiatikių bendruomenės atsiradimo imta siekti, kilus konfliktui tarp kelių dvasininkų ir Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos. Pastaroji teigė, kad jie įvykdė kanoninius nusikaltimus, todėl buvo pašalinti iš kunigų luomo.

Vis tik Konstantinopolis konstatavo, jog tai įvyko ne dėl bažnytinių taisyklių pažeidimų, o dėl pozicijos Rusijos invazijos Ukrainoje klausimu, todėl sugrąžino juos į luomą.

BNS nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode